RSS feed for Scream Killer Queen
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2019
×
½
Edit this entry  
19
Crazy Eights

Crazy Eights

2006
×
★½
Edit this entry  
19
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rest Stop

Rest Stop

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
The Axiom

The Axiom

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Children

The Children

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Charlotte: The Return

Charlotte: The Return

2019
×
½
Edit this entry  
17
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
From Within

From Within

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Darker than Night

Darker than Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Boo

Boo

2005
×
★½
Edit this entry  
29
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Haunting at Silver Falls: The Return

A Haunting at Silver Falls: The Return

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
St. Agatha

St. Agatha

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Soul to Keep

Soul to Keep

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Antisocial 2

Antisocial 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Purgatory Road

Purgatory Road

2017
×
Edit this entry  
23
Antisocial

Antisocial

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Child of Satan

Child of Satan

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
★★
Edit this entry  
21
DeadTectives

DeadTectives

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
The Mad

The Mad

2007
×
★½
Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
Terrortory 2

Terrortory 2

2018
×
★★★½
Edit this entry