jasmine has logged 24 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smashed

Smashed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry