jasmine has logged 19 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry