• Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Mondo Hollywoodland

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Jolt

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Crime Scene

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★½

  • Censor

    ★★★★

  • It's a Sin

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★★

  • The Comey Rule

    ★★★