• Hellraiser

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • Kate

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Spine of Night

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½