Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Puppet Master: Axis Termination

Puppet Master: Axis Termination

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Puppet Master X: Axis Rising

Puppet Master X: Axis Rising

2012
×
Edit this entry  
08
Puppet Master: Axis of Evil

Puppet Master: Axis of Evil

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Puppet Master: The Legacy

Puppet Master: The Legacy

2003
×
½
Edit this entry  
07
Retro Puppet Master

Retro Puppet Master

1999
×
★½
Edit this entry  
07
Curse of the Puppet Master

Curse of the Puppet Master

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Puppet Master 5: The Final Chapter

Puppet Master 5: The Final Chapter

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Puppet Master 4

Puppet Master 4

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Crimewave

Crimewave

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry