Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lore

Lore

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Once Within a Time

Once Within a Time

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
t=E/x²

t=E/x²

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wild Blue Yonder

Wild Blue Yonder

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Wild Blue Yonder

The Wild Blue Yonder

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bad Axe

Bad Axe

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
EO

EO

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Dress

The Dress

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Linoleum

Linoleum

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Edit this entry