Sort by
  • Violent Night

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • Halloween Ends

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ½

  • Lamb

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cusp

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Superior

    ★½

  • CODA

    ★★★★

  • Cryptozoo

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • I Was a Simple Man

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★½

  • Flee

    ★★½

  • One for the Road

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½