• Polar Bear

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★½

  • Choose or Die

    ½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Devil You Know

    ★★★½

  • Infinite Storm

    ★★

  • Moonshot

    ★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Home Team

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • American Underdog

    ★★

  • All Madden

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Maid

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Nightride

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½