Sort by

Alexander Rager has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Invincible

Invincible

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gleason

Gleason

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ruins

The Ruins

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joe

Joe

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry