Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lonesome Dove

Lonesome Dove

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jim, the World's Greatest

Jim, the World's Greatest

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Fish in the Bathtub

A Fish in the Bathtub

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prison Stories: Women on the Inside

Prison Stories: Women on the Inside

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Up, Down, Fragile

Up, Down, Fragile

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Supernatural

Supernatural

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joan the Maid II: The Prisons

Joan the Maid II: The Prisons

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joan the Maid I: The Battles

Joan the Maid I: The Battles

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blade Master

The Blade Master

1982
×
Read the review Edit this entry  
01
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Glass Man

The Glass Man

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Nellie Kelly

Little Nellie Kelly

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Child

Love Child

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sliver

Sliver

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
He Said, She Said

He Said, She Said

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Habit

Habit

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lawyer's Secret

The Lawyer's Secret

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Public Hero Number 1

Public Hero Number 1

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Plainsman

The Plainsman

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Autopsy

Autopsy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whirlpool

Whirlpool

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder Weapon

Murder Weapon

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Alley

Blood Alley

1955
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Relative Strangers

Relative Strangers

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
First Strike

First Strike

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Northern Pursuit

Northern Pursuit

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Squirm

Squirm

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Delta Force

The Delta Force

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night Watch

Night Watch

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry