• Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

    ★½

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Ava

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Extraction

    ★½

  • Superman: Red Son

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Maria Bamford: Weakness Is the Brand

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Harriet

    ★★

  • Bad Education

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Carmilla

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Anna

  • Shaft

    ★★

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Bit

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★½

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Tolkien

    ★½

  • Slay the Dragon

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Vita & Virginia

    ★★½

  • Shadow

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Stockholm

    ★★

  • Tomb Raider

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½