RSS feed for AJ

AJ has rated 30 films released in the 1990s.

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★½

  • Braveheart

    ★★★½

  • Pretty Woman

    ½

  • Titanic

    ★★

  • American Pie

    ★★

  • There's Something About Mary

    ★★★

  • Ace Ventura: Pet Detective

    ½

  • The Matrix

    ★★★★

  • Baraka

    ★★★★

  • Heat

    ★★

  • Dick Tracy

    ½

  • Toy Story

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★½

  • Dark City

    ★★½

  • Blade

    ★★½

  • The Iron Giant

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★½