RSS feed for AJ

AJ has rated 74 crime films.

  • The Laundromat

    ★½

  • Shaft

    ★★

  • Knives Out

    ★★

  • Austin Powers in Goldmember

    ★½

  • The Secret in Their Eyes

    ★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★

  • Sin City

    ★★★½

  • Miami Vice

    ★★★½

  • The American

  • The Heat

    ★½

  • Inherent Vice

  • The Nice Guys

    ★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★½

  • Chappie

    ★★

  • 22 Jump Street

    ★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • The Thin Man

    ★★★★