RSS feed for AJ

AJ has rated 22 documentary films.

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★½

  • Tyson

    ★★½

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Citizenfour

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Dirty Wars

    ★★★

  • RBG

    ★★★½

  • Baraka

    ★★★★

  • The Cove

    ★★★

  • Restrepo

    ★★★★

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★

  • Babies

    ★★★

  • Man on Wire

    ★★½

  • Antarctica: A Year on Ice

    ★★★

  • The Yes Men Are Revolting

    ★★