RSS feed for AJ

AJ has rated 26 historical films.

  • Harriet

    ★★

  • The Report

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★½

  • The Grandmaster

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Snowden

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Aguirre, the Wrath of God

    ★½

  • Braveheart

    ★★★½

  • The King's Speech

    ★★

  • Lincoln

    ★★½

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • J. Edgar

    ½

  • Coco Before Chanel

  • Frost/Nixon

    ★★★