RSS feed for AJ

AJ has rated 39 mystery films.

  • Knives Out

    ★★

  • The Secret in Their Eyes

    ★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Inherent Vice

  • Citizen Kane

    ★★★½

  • The Thin Man

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★

  • Double Indemnity

  • The Third Man

    ★★

  • Ace Ventura: Pet Detective

    ½

  • Donnie Darko

  • The Imaginarium of Doctor Parnassus

    ★½

  • Watchmen

    ★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★

  • Get Low

    ★★

  • Dark City

    ★★½

  • Source Code

    ★★