RSS feed for AJ

AJ has rated 36 romance films.

  • Tolkien

    ★★½

  • Vita & Virginia

    ★★½

  • A Single Man

    ★★★

  • Vicky Cristina Barcelona

    ★½

  • The Secret in Their Eyes

    ★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • Inherent Vice

  • Swiss Army Man

    ★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • The Wrestler

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★

  • Pretty Woman

    ½

  • Titanic

    ★★