AJ has rated 28 films ★★★★ .

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • The Thin Man

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Rocky

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Baraka

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★