• A Blue Day In London

    ★★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • The Bubble

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • Heart Shot

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Fuelled

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Time Off Track

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Editing

  • The Death of David Cronenberg

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★

  • Inexorable

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Mystery Spot

    ★★

  • She Watches from the Woods

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Between Two Worlds

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★

  • Ultrasound

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Irul

    ★★½

  • Shoplifters of the World

    ½