Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Masterminds

Masterminds

2016
×
Edit this entry  
10
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Camera

Camera

2000
×
Edit this entry  
07
Love Is Colder Than Death

Love Is Colder Than Death

1969
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Blue Day In London

A Blue Day In London

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass

Glass

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Work Experience

Work Experience

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Cynara

Cynara

1932
×
★½
Edit this entry  
29
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dishonored

Dishonored

1931
×
★★★½
Edit this entry  
26
Between Two Worlds

Between Two Worlds

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Lock Your Door

Lock Your Door

1949
×
Edit this entry  
24
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
Morocco

Morocco

1930
×
★★★
Edit this entry  
15
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Criminal Code

The Criminal Code

1930
×
★★★★½
Edit this entry  
14
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Edit this entry  
12
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Edit this entry  
10
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Heart Shot

Heart Shot

2022
×
Edit this entry  
09
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nervous Translation

Nervous Translation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Untroubled Mind

The Untroubled Mind

2016
×
Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Miracle Woman

The Miracle Woman

1931
×
★★★
Edit this entry