adrián. has logged 135 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Zama

Zama

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Law of the Border

Law of the Border

1966
×
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maniac

Maniac

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mirai

Mirai

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hit

The Hit

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry