Sort by
  • Barbarian

    ★★½

  • Please Baby Please

    ★★★½

  • Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

    ★★★½

  • The Sacred Spirit

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • WandaVision

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Shit & Champagne

    ★★★½

  • The Last Matinee

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Grab them

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Rabid

    ★★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Bliss

    ★★★

  • Franco-Philes: Musings on Madrid's B-Movie Maverick

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Lucky One

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Category III: The Untold Story of Hong Kong Exploitation Cinema

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Freaks

    ★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Apocalypse After

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Blaze

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Love & Saucers

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • BraveStorm

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Wolf Warrior 2

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Love and Other Cults

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Villainess

    ★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Endless

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Carnage: Swallowing the Past

    ★★★½