• Men

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Dune

    ½

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • NIGHT LAUNDRY

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Uncle Peckerhead

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Butt Boy

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Critters Attack!

  • Budfoot

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • White Snake

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • May I Please Enter

    ★★★★

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★

  • SSSS.Gridman

  • Venom

    ★★★½

  • Undream

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Edge of the Knife

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Possum

    ★★★★

  • Kamen Rider Amazons The Movie: The Final Judgment

    ★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★

  • Satan's Bite

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Border

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★★★

  • The Sermon

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ultraman Geed the Movie: Connect! The Wishes!!

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Luz

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½