Sort by

Jaimie has logged 206 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Assholes

Assholes

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Belief: The Possession of Janet Moses

Belief: The Possession of Janet Moses

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Room

The Room

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Down and Dirty Duck

Down and Dirty Duck

1974
×
Read the review Edit this entry  
04
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry