• The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Moon Knight

    ★★½

  • Ambulance

  • X

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★½

  • Moonfall

  • Hridayam

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Jai Bhim

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Mimi

    ★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★½

  • Pig

  • Malik

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Rehana Maryam Noor

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Mohanagar

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Pagglait

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Master

    ★★

  • AK vs AK

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

    ★★

  • Ludo

    ★★★

  • Mank

    ★★★