Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jagged

Jagged

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Tragedy

American Tragedy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
State of Play

State of Play

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Worth

Worth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry