Sort by

Kerry has logged 325 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Splash

Splash

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
The Call

The Call

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Dark Matter

Dark Matter

2007
×
Edit this entry  
06
The Dead

The Dead

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★
Edit this entry  
02
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★
Edit this entry  
30
The Rite

The Rite

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Rookie

The Rookie

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Silent House

Silent House

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dragonfly

Dragonfly

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ripley's Game

Ripley's Game

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
The Vow

The Vow

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★
Edit this entry  
25
The Family That Preys

The Family That Preys

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Serving Sara

Serving Sara

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★½
Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★
Edit this entry  
25
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
The Gay Shoe Clerk

The Gay Shoe Clerk

1903
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
★★★★
Edit this entry  
25
The New York Hat

The New York Hat

1912
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Fireman

The Fireman

1916
×
★★★
Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
22
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Case 39

Case 39

2009
×
★★½
Edit this entry