Sort by

Kerry has logged 126 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Johnny Tsunami

Johnny Tsunami

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Straw Dogs

Straw Dogs

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Theodora Goes Wild

Theodora Goes Wild

1936
×
★★★★
Edit this entry  
20
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
High Society

High Society

1956
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Twilight of the Golds

The Twilight of the Golds

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Sound

The Sound

2017
×
★★
Edit this entry  
17
The Ward

The Ward

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Garden State

Garden State

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Fries

Home Fries

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cooties

Cooties

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Way Down East

Way Down East

1920
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★½
Edit this entry  
16
The Skulls

The Skulls

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ouija

Ouija

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Edit this entry  
15
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Better Than Chocolate

Better Than Chocolate

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
After.Life

After.Life

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Horde

The Horde

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★
Edit this entry  
13
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
About Fate

About Fate

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★
Edit this entry  
13
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★½
Edit this entry  
13
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Concussion

Concussion

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
AWOL

AWOL

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Agora

Agora

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
TiMER

TiMER

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry