Sort by
  • Nuovo Olimpo

    ★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Cocaine Bear

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Fair Play

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Hellraiser

  • Smile

    ★★½

  • Sick

  • The Good Nurse

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • I Came By

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★

  • Sick of Myself

    ★★★★½

  • War Pony

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Don't Look Up

  • The Black Phone

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Paris, 13th District

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Two Distant Strangers

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Caveat

    ★★