Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flee

Flee

2021
×
Edit this entry  
29
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
God's Country

God's Country

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Tangerine

Tangerine

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killer

The Killer

1989
×
Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
29
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
22
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Strange Case of Angelica

The Strange Case of Angelica

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry