• Ajeeb Daastaans

  • Joji

  • Empty Cul-de-sacs

  • Trance

    ★★

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Virus

  • Thamasha

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Athiran

  • Lucifer

  • Shazam!

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Kumbalangi Nights

    ★★★

  • Njan Prakashan

  • Odiyan

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • House of Hummingbird

  • Tumbbad

    ★★★½

  • Nieraali

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★

  • Deadpool 2

  • Aravindante Athidhikal

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Game Night

    ★★

  • Pad Man

  • Aami

  • Black Panther

  • Aadhi

  • Padmaavat

  • Mayaanadhi

  • Tiger Zinda Hai

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

    ★★★½

  • Villain

  • Coco

    ★★★½

  • Secret Superstar

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Tiyaan

  • Spider-Man: Homecoming

  • Thondimuthalum Driksakshiyum

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

  • Take Off

  • Oru Mexican Aparatha

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Dangal

  • Ae Dil Hai Mushkil

  • Doctor Strange

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Pink

  • The Founder

  • Lion

  • La La Land

    ★★★½

  • Sultan

  • Your Name.

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Housefull 3

  • Raman Raghav 2.0

    ★★½

  • The Handmaiden