Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry