• Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ½

  • We Can Be Heroes

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cuties

    ½

  • His House

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Glass

    ★★