• Willy's Wonderland

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • After We Collided

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Blackbird

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Blood Quantum