abby has logged 29 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hanna

Hanna

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't

Don't

2007
×
Edit this entry  
02
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry