• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Venom

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Tumbbad

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • The Space Between Us

  • Get Out

    ★★★½

  • Dangal

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • M.S. Dhoni: The Untold Story

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Conjuring 2

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Intern

    ★★½

  • Talvar

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½