• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Mixtape

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • A Loud House Christmas

    ½

  • Sing 2

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

  • Twenty Something

    ★★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Vivo

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Forever Purge

  • Luca

    ★★★★½

  • Pray Away

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Unholy

    ½

  • Cherry

  • Silk Road

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Happiest Season

  • A Teacher

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Love, Guaranteed

  • Summerland

    ★★★★★

  • A Whisker Away

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★½