alin has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vivo

Vivo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Divergent

Divergent

2014
×
Edit this entry  
06
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
01
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry