• No Time to Die

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Spine of Night

    ★★½

  • Gaia

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Host

    ★★½

  • The Wanting Mare

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Classic Albums: Tears for Fears - Songs From the Big Chair

  • Emma.

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Fall

  • The Beach House

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Wretched

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Swans: Where Does a Body End?

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★★½

  • Alien: Ore

    ★★½

  • Alien: Specimen

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Alien: Harvest

    ★★

  • Alien: Alone

    ★★★

  • Alien: Night Shift

    ★½

  • Alien: Containment

    ★★½