• Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Anthony

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½