• The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Monday

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Postcard Killings

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ½

  • The Silence

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Five Feet Apart

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½