Sort by

meagan has logged 303 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry