• Turning Red

    ★★★★★

  • Back to the Outback

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • Vivo

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Belle

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pompo the Cinéphile

    ★★★★½

  • Spirit Untamed

    ★★★

  • The Ape Star

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Spine of Night

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Flee

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • Poupelle of Chimney Town

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

  • The Letter Room

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Mulan

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Present

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Time

    ★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • White Eye

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Saria

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★

  • Joker

    ★★★