Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Long Walk Home

The Long Walk Home

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Ape Star

The Ape Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Poupelle of Chimney Town

Poupelle of Chimney Town

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vivo

Vivo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry