Sort by

alaharon123 has logged 21 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Tall Tales from the Magical Garden of Antoon Krings

Tall Tales from the Magical Garden of Antoon Krings

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ana & Bruno

Ana & Bruno

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Laws of the Universe: Part 1

The Laws of the Universe: Part 1

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
On Happiness Road

On Happiness Road

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Menashe

Menashe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★
Edit this entry  
11
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry