Sort by

alaharon123 has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vivo

Vivo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Control

Control

2007
×
★★
Edit this entry  
01
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunger

Hunger

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Examined Life

Examined Life

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Waking Life

Waking Life

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Mindwalk

Mindwalk

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★
Read the review Edit this entry