• Spiderhead

    ★★★

  • Pete Davidson Presents: The Best Friends

  • Hustle

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Men

  • Pearls

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • As We Hold Hands

    ★★★★

  • Soft Launch

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The House

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • The Guilty

  • Halloween Kills

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Noah & Annie

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Hive

    ★★★★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • Prisoners of the Ghostland

  • Wendy Williams: The Movie

    ★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • Searchers

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • John and the Hole

    ★★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★★

  • Mother Schmuckers

  • On the Count of Three

    ★★★★★

  • How It Ends

    ★★★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • CODA

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • One for the Road

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Trepanation

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Puparia

  • Son of Monarchs

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Ghost Dogs

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Misery Loves Company

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Project Power

  • Definition Please

  • Work It

  • Souvenir, Souvenir

    ★★★★★

  • KKUM

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★