• Licorice Pizza

  • Squid Game

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unsettling Scenes

  • The Lovebirds

    ★★

  • Scoob!

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Capone

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Becoming

  • The Half of It

    ★★½

  • Dangerous Lies

  • A Secret Love

  • Extraction

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • The Last Dance

  • The Occupant

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

  • The Way Back

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

  • Like a Boss

  • Dolittle

  • Cats

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★