• Squid Game

    ★★★½

  • Canoa: A Shameful Memory

    ★★★★½

  • Naked

    ★★★★½

  • Streetwise

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Vivre Sa Vie

    ★★★½

  • A Single Man

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Ikiru

    ★★★★½

  • All That Jazz

    ★★★★★

  • La Ciénaga

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½